• Czujka ruchu zewnętrzna, PIR, szerokokątna, odporna na małe zwierzęta, biała, OPTEX

Symbol: QXI-ST

Detektor ruchu QXI-ST marki OPTEX należy do nowej serii urządzeń QX Infinity (w skrócie QXI), w której skład wchodzą czujki PIR oraz dualne w wersji przewodowej oraz zasilane bateryjnie. Urządzenia te charakteryzuje kąt detekcji 120° i jej zasięg sięgający 12 m. Ponadto istotną cechą czujników jest możliwość łatwej regulacji obszaru detekcji z wykorzystaniem naklejek maskujących, które znajdują się w komplecie. Czujki QXI cechują niewielkie wymiary i elegancki desing, które sprawiają, że wpiszą się w estetykę każdego budynku mieszkalnego lub komercyjnego, a poza tym gwarantują skuteczną detekcję i niewrażliwość na ruch małych zwierząt.

370.23
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 13
Kurier InPost 13
Kurier DHL 18
Dostawa do klienta na terenie Warszawy 20
Kurier UPS 20.5
Dostępność Mało
Waga 0.18 kg

Zamówienie telefoniczne: 883 125 129

Zostaw telefon

SZEROKOKĄTNA CZUJKA ZEWNĘTRZNA OPTEX QXI-ST

Detektor ruchu QXI-ST marki OPTEX należy do nowej serii urządzeń QX Infinity (w skrócie QXI), w której skład wchodzą czujki PIR oraz dualne w wersji przewodowej oraz zasilane bateryjnie. Urządzenia te charakteryzuje kąt detekcji 120° i jej zasięg sięgający 12 m. Ponadto istotną cechą czujników jest możliwość łatwej regulacji obszaru detekcji z wykorzystaniem naklejek maskujących, które znajdują się w komplecie. Czujki QXI cechują niewielkie wymiary i elegancki desing, które sprawiają, że wpiszą się w estetykę każdego budynku mieszkalnego lub komercyjnego, a poza tym gwarantują skuteczną detekcję i niewrażliwość na ruch małych zwierząt.

 

 

WŁAŚCIWOŚCI QXI-ST

Charakterystyka detekcji

Czujka QXI-ST to wersja z wbudowanym podwójnym piroelementem, który dokonuje niezawodnego wykrycia ruchu w zasięgu 12 metrów od czujnika i posiada szerokie pole detekcji sięgające 120°.

 

OXI-ST - zasięg detekcji ruchu

Logika AND

Precyzyjnie rozmieszczone podwójne wiązki podczerwieni w detektorze w połączeniu z logiką AND zapewniają ignorowanie małych zwierząt, zwiększając skutecznośc detekcji na zewnątrz.

 

zależność detekcji i wysokości montażu czujek QXIRegulacja detekcji i odporność na zwierzęta

QXI ST jest świetnym rozwiązaniem do zabezpieczania obiektów, w których obecne mogą być zwierzęta domowe i ich ruch nie będzie generował fałszywych alarmów.

Możliwość zmiany wysokości montażu pozwala na dopasowanie detektora do wielkości przebywających w obiekcie zwierząt tak, aby je ignorował:

  • montaż na wysokości od 2,2 do 2,7 m pozwala na wielopoziomową detekcję i ignorowanie małych zwierząt,
  • montaż na wysokości od 0,8 do 1,2 m pozwala utworzyć tzw. strefę dla zwierząt i ignorować obecność większych osobników.

 

Brak fałszywych alarmów

Zewnętrzne czujki ruchu QXI oprócz niewrażliwości na zwierzęta domowe, są również odporne na niekorzystne zmiany pogodowe oraz ruchy roślinności (co zawdzięczają zaimplementowanej logice SMDA).

 

Logika SMDA

SMDA (Super Multidimensional Analysis) to cyfrowo wspomagana technologię rozpoznawania sygnału, która pozwala na analizowanie wzorca detekcji i zmiany w otoczeniu, w efekcie eliminując zakłócenia i przyczyny fałszywych alarmów.

 

logika SMDA w czujkach QXI OPTEX

 

Podwójny filtr światła białego

Przeciwzakłóceniowy filtr światła białego eliminuje widzialne światło i zakłócenia o częstotliwości radiowej (RFI).

 

Podwójny filtr światła białego w czujkach OPTEX


ZASTOSOWANIE

Prosta instalacja i konfiguracja

Łatwej instalacji czujki sprzyjają jej obudowa (wykończenie) i wymiary, które pozwalają na sprawne dopasowanie do każdego budynku mieszkalnego, czy małego komercyjnego obiektu. Montaż i konfiguracja przebiegają sprawnie również dzięki konstrukcji pozbawionej śrub - przednią pokrywę w łatwy sposób można otworzyć za pomocą płaskiego śrubokręta.

 

Przykłady zastosowania

Czujki QXI OPTEX z powodzeniem się wykorzystywane do zabezpieczenia stref podejścia, domów, ogrodów, podjazdów, niedużych obiektów komercyjnych.

 

Wymiary

OXI-ST - wymiary zewnętrznej czujki OPTEX

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie