• Czujka gazu ziemnego, SATEL

Symbol: DG-1 ME

DG-1 ME jest mikroprocesorową czujką marki SATEL wykrywającą obecność gazu ziemnego w powietrzu.

215.25
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Cena przesyłki 13
Kurier InPost 13
Kurier DHL 18
Dostawa do klienta na terenie Warszawy 20
Kurier UPS 20.5
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 883 125 129

Zostaw telefon

WŁAŚCIWOŚCI DG-1 ME

Charakterystyka detekcji

Prezentowany czujnik w momencie wykrycia 10% stężenia metanu w powietrzu wywołuje prealarm, w momencie przekroczenia 20% generowany jest właściwy sygnał alarmowy.

Detektor DG-1 ME charakteryzuje się cyfrowym algorytmem detekcji gazu i algorytmem kompensacji temperatury, które gwarantują wysoką odporność na występowanie fałszywych alarmów i prawidłowe funkcjonowanie czujnika w szerokim spektrum temperatur otoczenia.

 

Sygnalizacja akustyczna i optyczna

Urządzenie posiada wbudowany brzęczyk i żółtą diodę LED, dzięki którym ma zdolność do współpracy z systemami alarmowymi jak i pracy autonomicznej jako samodzielny produkt wykrywająco-sygnalizacyjny. Jego atutem jest równiez funkcja autodiagnostyki, która zwiększa niezawodność pracy czujki, ponieważ poprawność czujnika i stan napięcia zasilającego są pod stalą kontrolą.

 

ZASTOSOWANIE

Wykrywanie wycieku gazu ziemnego

Czujka metanu DG-1 ME to urządzenie dedykowane przede wszystkich do pomieszczeń, które są narażone na wyciek gazu zimnego takich jak kotłownie, kuchnie, lazienki, a także w pobliżu przyłączy i liczników gazowych.

 

Instalacja

W związku ze specyfiką metanu, który jest lżejszy od powietrza, czujka powinna być instalowana wysoko, tuż pod sufitem kontrolowanego pomieszczenia.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie